gök yüzü resmi

Gökyüzü (aynı şekilde burada ve orada göksel kemer olarak adlandırılır), hava ve uzay da dahil olmak üzere Dünya’nın dışında kalan her şeydir. Yıldız izleme alanında, gökyüzüne ayrıca cennet dairesi denir.

gök yüzü resmi
gök yüzü resmi

Bu, Güneş’in, Ay’ın, gezegenlerin ve yıldızların üzerinde süzülmenin tüm işaretlerine sahip olduğu, Dünya’ya eş merkezli teorik bir çemberdir. İlahi daire, geleneksel olarak yıldız grupları adı verilen atanmış bölgelere bölünmüştür. Genel olarak, gökyüzü terimi gelişigüzel bir şekilde Dünya’nın yüzeyinden bir bakış açısına gönderme yapar; buna rağmen, önemi ve kullanımı değişebilir.

gök yüzü resmi
gök yüzü resmi

Dünyanın dışındaki bir görgü tanığı, gökyüzünün küçük bir parçasını görebilir, bu bir kemere benzer (şimdi ve daha sonra gökyüzü çanağı olarak adlandırılır), gündüzleri geceye göre tamamlayıcı gibi görünür. Bazen, örneğin iklimi incelerken, gökyüzü çevrenin sadece daha düşük, daha yoğun katmanlarını ima eder.

gök yüzü resmi

gök yüzü resmi
gök yüzü resmi

Gündüz gökyüzü mavi görünür, çünkü hava atomları daha uzun olanlardan daha fazla gün ışığı frekansı yayar (daha kırmızı ışık). [2] [3] [4] [5] Gece gökyüzü, çoğunlukla loş bir yüzey veya yıldızlarla ışıldayan bir yer olduğu izlenimini verir. Güneş ve şimdi ve sonra Ay, sisler tarafından karartılmadığı sürece gündüz gökyüzünde göze çarpar. Akşam saatlerinde, Ay, gezegenler ve yıldızlar gökyüzünde benzer şekilde fark edilir.

gök yüzü resmi
gök yüzü resmi

Gökyüzünde bulunan karakteristik harikaların bir kısmı sisler, gökkuşakları ve auroralardır. Gökte ayrıca şimşek ve yağış görülür. Tıpkı uçaklar ve uçurtmalar gibi insani gelişmeler gibi bazı kuşlar ve ürkütücü sürüngenler gökyüzünde uçabilir. İnsan egzersizlerinden dolayı, gündüzleri kahverengi pus ve geceleri hafif kirlenme, genellikle büyük kentsel toplulukların üzerinde görülür.7 Genius Makeup hacks
9 Excellent DIY Car Cleaning
10 perfect uses of used K Cups